Doğumhane

Özel Sultana Hospital bünyesideki doğumhanede; normal doğum, koterizasyon, tanısal rahim içi küretaj, düşük sonrası küretaj işlemleri, bartolin abse drenajı, kondilom koterizasyonu, gerekli durumlarda Rahim İçi Araç uygulaması ve çıkarılması yapılmaktır.

Doğumlar, modern tıbbi donanıma sahip Doğumhanemizde tamamı deneyimli bir uzman kadro tarafından 24 saat gerçekleştirilir.

Hastanemizde anne adayları, doğumun tam olarak başladığı ana dek -arzu ederlerse yakınları ile beraber- tek kişilik ağrı odalarında, sakin bir ortamda dinlendirilir ve sürekli olarak kontrol altında tutulurlar.

İsteğe göre epidural veya spinal anestezi yöntemleri ile bebek ve anne açısından tamamen güvenli olarak, doğumun ağrısız şekilde gerçekleşmesi sağlanır. Ayrıca doğum öncesi ve esnasında bebeğin kalp atışlarının tokokardiyografi cihazı ile denetlendiği Doğumhanede, doğumun normal seyrini izlemesi için tüm şartlar uygundur. Ayrıca, riskli gebelikler için Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi, Yenidoğan Yoğun Yoğun Bakım Ünitesi ve acil durumlarda sezaryen uygulaması için ameliyathaneler her an hazırdır.

Ünitemiz diğer hastanelerden de bebek kabul etmektedir.diğer hastanelerden alınan hasta bebek için transport(nakil)sırasında Yoğun Bakım ortamı ekibinden olan kadromuzla,bu nakil gerçekleştirilmektedir.Transport ekibinin donanımı şu şekildedir;transpor küvözü,monitör,solunum cihazı ve oksijen kaynağı,aspiratör,serum pompası.

Hasta mahremiyetine saygı duyulan, gerektiği durumlarda hasta yakınlarının hastanın yanına alındığı fiziksel koşullar oluşturulmuş.